2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Veretlenül zárta a felkészülési időszakot a CKE

Hetedik, egyben utolsó felkészülési mérkőzésén lépett pályára péntek este a Vasas Akadémia otthonában a Ceglédi KE – ez volt Siska János legénységének első idegenbeli fellépése, eddigi hat találkozóját a Gál József Sportcsarnokban vívta meg az együttes.

Jól kezdte a derbit a CKE, Velkey kettő, Dragasevic és Olasz pedig egy-egy triplát értékesített a nyitó etapban – nem is hibáztak kinti dobást a ceglédiek. Herendic remekül mozgatta a társakat, hat gólpasszt osztott ki az első tíz perc során (15-25). A második negyedben pontatlanabbá váltak a vendégek, teret hagyva a pasarétieknek a felzárkózásra. Fekete és Farkas állt csapata élére, de szűken így is nyerték a játékrészt a vendégek, akik 11 pontos előnnyel mehettek nagyszünetre (34-45).

A térfélcserét követően azonban beragadt a CKE, a pontatlan támadásokat pedig csakhamar megbüntette a Vasas. Mindössze 11 pontot hozott össze ebben a szakaszban a Cegléd, így a záró felvonásra mindössze négy pontra olvad korábbi kétszámjegyű előnye (52-56). A negyedik negyedben két egymást követő triplával a vezetést is átvették a házigazdák, de még időben tudott újítani a Siska-legénység – Olasz 2+1-es akciójával minimális vezetéssel futhattak neki a végjátéknak a kék-sárgák. Bár volt több labdája is az egyenlítésre, sőt a vezetés átvételére is a pasarétieknek, végül ha szűken is, de megőrizte előnyét a ceglédi gárda – ezzel Siska János együttese veretlenül, hét győzelemmel zárta felkészülési mérkőzéseit, így bizakodva várhatja a szeptember 24-i bajnoki rajtot, amikor is a tavalyi évad ezüstérmese, a PVSK-VEOLIA látogat a Gál József Sportcsarnokba.

Vasas Akadémia – Ceglédi KE 69-71 (15-25, 19-20, 18-11, 17-15)

Vasas Akadémia: Takács 4, Fekete 11/9, Pleesz 5/3, Cseh 12, Bagó 3. Csere: Filipovic -, Farkas 15/9, Medve 8/6, Andrássy 11. Edző: Stephen Arigbabu

Ceglédi KE: Herendic 6, Dragasevic 10/9, Velkey 13/9, Gordán 4, Olasz 11/3. Csere: Horváth Á. -, Csaba 9, Horváth M. 3, Fodor -, Csorvási 11, Orgona 4. Edző: Siska János